| anonim_4396 a întrebat:

De ce papagalul meu tipa si se rasteste la mine?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LolaLollita a răspuns:

Este singurul papagal? Mai cumpara unul, sa fie perechebig grin

| Laura02 a răspuns (pentru LolaLollita):

A avut 3 perechi... prima a murit, a doua a zburat si cu a treia au facut oua si a murit dupa 4 ani...acum are oglinjoara si o jucaria semafor.In general cand ii iau semaforul sau oglinjoara sa le spal el tipa la mine de ma zapaceste.Nu prea facea asa cand a avut pereche

| LolaLollita a răspuns (pentru Laura02):

Atunci cred ca ai putea sa ii cumperi o noua pereche, din moment ce spui ca nu facea asa inainte.

| robijam a răspuns:

Perusul meu ma si musca cand i iau jucariile laughing dar in rest se poarta normal cand il scot din colivie. Se urca pe mana pe umar daca il pun etc.

| Lakrimytheînger a răspuns:

Se simte singur! Ajuta-l cu un prieten sau cu o oglinda in cusca! PWP

| Pheonix123456 a răspuns:

Daca e fata, probabil este closca si incurand vei avea oua happy
daca e baiat, are nevoie de o fata happy

Incearca sa ii pui o oglinda in cusca. Sper ca te-am ajutat, macar un pic.

| Laura02 a răspuns (pentru Pheonix123456):

Da stiu ca a avut fetita si au avut oua...nu se msi opreau aveau saptamanal, dar peste 4 ani ea a muritsadsi acum el este singurel.

| Pheonix123456 a răspuns (pentru Laura02):

Asta ar fi problema... pune-i o oglinda in cusca happy

| Laura02 a răspuns (pentru Pheonix123456):

Are, dar eu nu mam exprimat bine in intrebare...trebuie sa sune cam asabig grine ce cand ii ating oglinjoara papagalului meu se rasteste si tipa la mine?

| Pheonix123456 a răspuns (pentru Laura02):

Atunci raspunsul e simplu : Cand papagalul se uita in oglinda el vede o alta persoana si nu isi da seama ca este chiar el. Astfel tipand, isi apara asa zisa " prietena" de pericol (tu). Asa face si papagalul meu, iar asta e singura explicatie logica happy

| bogdanalex65 a răspuns:

Pentru ca poate