| GuitarGroovin99 a întrebat:

De curand am inceput sa acult rock si tot in ultimul timp sunt mai sensibila. Credeti ca este de la rock si de la versurile pline de inteles?

Răspuns Câştigător
| Resource a răspuns:

Cateodata starea ta de spirit poate fi schimbata de melodiile acestui gen de muzica,prin simplul fapt ca versurile pot fii relatari ale unor fapte care s-au intamplat in viata ta sau pur si simplu te impresioneaza. Fiecare melodie are un inteles aparte,poate insemna ceva pentru tine,si total opusul pentru alta persoana care asculta. Pot fii interpretate in multe feluri. Se pare ca tu ai inteles prin muzica si versuri,sensibilitate si tristete,ceea ce dovedeste ca incepi sa te descoperi asa cum esti cu adevarat in adancul sufletului dar pana acum ai ascuns. Poate ai avut niste trairi intense,sau esti mai abatuta in ultimul timp,dar prin asta demonstrezi, cum am mai spus, ca incepi sa te descoperi.

8 răspunsuri:
| Rozette a răspuns:

Muzica rock, desi melodia este mai puternica, versurile sunt relatari sensibile ale unor povesti impresionante, acestea din urma trezind inauntrul tau sentimente nebanuite. Sigur ca daca ai treut de la melodii mai linistite, din care intelegi mesajul pe parcurs, la melodii rock, care iti transmit mesajul lor " fantomatic " inca din primele versuri, incepi sa dai mai multa atentie lucrurilor pe care inainte le considerai simple. Iti sugerez sa acorzi mai multa atentie versurilor, ca sa afli ce fel de povesti transmise de melodii te impresioneaza si astfel sa te descoperi pe tine. Succes!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Citeste atent... poate ca melodia te reprezinta

Metallica - Nothing else matters

So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters

Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I don't just say
and nothing else matters

Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
and nothing else matters

never cared for what they do
never cared for what they know
but I know

So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
and nothing else matters

never cared for what they do
never cared for what they know
but I know

Never opened myself this way
Life is ours, we live it our way
All these words I don't just say

Trust I seek and I find in you
Every day for us, something new
Open mind for a different view
and nothing else matters

never cared for what they say
never cared for games they play
never cared for what they do
never cared for what they know
and I know

So close, no matter how far
Couldn't be much more from the heart
Forever trusting who we are
No, nothing else matters

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

GuitarGroovin99 ai grija cum imi strici numele

| 985436982 a răspuns:

@TokioHotel E na. Poti sa asculti si Justin Bieber si sa iti zboare gandul la sinucidere.

| Barbiiiiie a răspuns:

Da.asa mi s-a intamplat si mie niciodata nu am ascultat rock dar intr-o una din zile am vrut sa vad curiozitateabig grin. si de atunci ma cert aproape cu toata lumea care ma enerveaza si sunt f sensibila! funda?:X

| Ajna a răspuns:

Intr-adevar, muzica rock are un efect mai pronuntat asupra celor care o asculta, atat prin versuri cat si ritm, care de altfel are o ritmicitate inversa. Ca sa nu mai aiba un efect negativ, incerca sa alternezi genurile muzicale si sa nu asculti numai rock. Ca sa asculti rock, trebuie sa fii sigura pe tine si sa ai maturitatea necesara pentru. a evita efectele negative care iti influenteaza comportamentul.
In plus poti sa si alegi ce sa asculti, poti alterna si cu punk, gen muzical care iti da energie.

| Norocknolife a răspuns:

Si eu ascult rock...si recunosc ca atunci cand ascult imi merge mintea la sinucidere dar depinde de stare... daca asculti rock in timp ce esti trista s`ar putea sa-ti meagra si tie mintea la sinucidere.dar nu tot timpulhappy. Rock\m/love struck

| GuitarGroovin99 explică:

LullackryeAngel, daca vrei sa stii, melodia nothing else matters este preferata mea si ii stiu versurile pe de rost! METALLICA IS NUMBER ONE!