| anonim_4396 a întrebat:

Deci am uitat cum se numeste un caine, rasa, ma rog nici nu am dat importanta big grin >:".
Deci era de talie medie, era foarte pufos si bine facut, era ca o oita cu extra volum laughing, era alb cu pete, parul era cret si foarte incurcat, este caine de vanatoare, mi se pare ca rasa provine din Germania, are caninii de vreo 2 cm, este caine de vanatoare?
Daca puteti da poze big grin.

6 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Poi daca este de talie medie si pufos poate fi Caniche sau Pudel Pitic: http://www.google.ro/......tp?/imgres
Insa este mai mult de companie.
Mai este si bichon-ul insa el este de talie mica:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sper ca te'am ajutat!

| LaughOutLoud a răspuns:

Setter irlandez sau cocker

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, este un caine de vanatoare acesta, si chiar nu as vrea sa am mana prinsa in gura lui laughing.
Deci cum am zis, are mult volum la par dar este mai mult dreptunghiular din punct de vedere a corpului datorita blanii, si are volum la par dublu cat un pudel straight face.

@adelk, daca pichinezu tau merge la vanatoare si are dintii de 2 cm te felicit laughing, nu stiu unde l'ai gasit.

| Adelk a răspuns:

Pudel sau pichinez