| Bitchygirl a întrebat:

Este buna rasa de caini pudel?

Răspuns Câştigător
| LoveItachi4Ever a răspuns:

Omg! Oricum pudelul este cea mai adorabila si draguta rasa de caini! Pe langa ca poate face diverse acrobatii este si foarte cuminte, nu ii pica parul si nici nu miroase! Pudelul este iesit din circ ^_^

7 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

De secole, pudelul a fost una dintre cele mai populare rase de caini, in intreaga lume si un simbol al elegantei si al luxului opulent.

Pudelul este un caine agreabil, care adora sa acompaniat. Uraste sa fie singur si prefera compania omului, decat a altor caini. Rasa, de asemenea, detesta sa fie ignorata si nu-i place sa fie considerat sau tratat ca "un simplu caine".

Ei invata repede si de buna voie, desi, unele exemplare au tendinta de a se distra multumindu-si stapanii prin efectuarea de trucuri in loc sa invete comenzile. Pudelii au fost antrenati cu succes pentru a fi supusi, pentru a vana si chiar pentru a deveni caini de paza.

Sursa: http://www.animale.ro/caini/pudel

| Bitchygirl explică (pentru MrAngelus):

Mie imi trebuie raspunsul tau nu copy de pe alte pagini

| vladutik a răspuns:

Intrebarea este cam stupida
mie nu-mi plac
dar suntr foarte foarte sanatosi

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Hmm... sunt sanatosi, inteligenti, par nu stiu daca lasa mult. uita-te la animal planet la dogs 101 afli tot ce vrei

| alexTT a răspuns:

La ce sa fie buna? Nu ti se pare cam prosteasca intrebarea?

| m0n1kmara a răspuns:

Nu am pudel, dar am auzit ca este unul dintre cei mai prosti caini

| Bitchygirl explică (pentru m0n1kmara):

Cred ca ai auzit gresit este unul dintre cei mai destepti caine chiar mai destept ca labradorul\golden retriever pudelul este cel mai destept caine dupa border collie si iti spun asta si din experienta si de pe internet. asa ca informeaza te inainte sa raspunzi! tongue