| niggasinparisxxx a întrebat:

Este diferenta intre caine lup si ciobanesc german?

7 răspunsuri:
| SNIPƎR a răspuns:

Da, este o diferenta foarte mare.

| dracu14 a răspuns:

Numele...

| allison20 a răspuns:

Nu exista nicio diferenta intre cei 2.

| MrAnonymus a răspuns:

Nu, nu exista nici macar o diferanta."Multi" nu stiu ce vorbesc, pentru ca nu s-au documentat.Denumirea corecta este"ciobanesc german"(fiind rasa nationala a Germaniei), iar denumirea incorecta, dar adeseori utilizata-caine lup(deoarece acest caine seamana cel mai mult cu lupul). De asemenea, cainii ciobanesti germani pot avea parul lung sau scurt.Si iarasi oamenii considera ca cei cu par lung nu sunt caini lupi, ceea ce este total eronat.De mentionat si faptul ca in engleza acest caine este denumit "german shepherd dog" si nu exista"wolf dog".

| niggasinparisxxx explică (pentru MrAnonymus):

Mutumesc,caut demult un ciobanesc german si am gasit acum o femela de 3 luni, ce zici? eu as prefera mascul sad

| aly1alyca a răspuns:

Numele

| dracusorvoinic a răspuns:

Da.ii diferenta,, fundahappy