| DaughterOfDarkness a întrebat:

Eu stau la bloc si imi doresc f. mult un animal. Ce imi recomandati (in afara de pesti pentru ca am)? Unde il pot tine?
Dau fundita pentru cea mai buna idee!

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Un hamster.Eu am avut unul timp de aproape doi ani; il tineam intr-o cusca speciala, pe hol sau in bucatarie intrucat facea cam mult zgomot noaptea.Nu e costisitor, mananca aproape orice, nu miroase daca ii faci curatenie periodic, plus ca e foarte jucaus si dragut.happy

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu in locul tau mi-as lua un caine.
Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica (dar nu sunt extrem de mici, nu sunt gen chiuaua). Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/, iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU. Sau poti sa-ti iei un pechinez. Succes!

| mgtow a răspuns:

O pisicawinking

| EUSIATIT a răspuns:

Noname ti a dat un link sa vezi catelui frumosi Eu am catel si stau la bloc. nu stii cit de mult te atasezi de el. Asa ca roaga i pe parinti sa ti ia un catel

| lays a răspuns:

Eu stau intr-o garsoniera si de curand mi-am luat un hamster.nu ocupa spatiu, n-are pretentii la mancarebig grin si e ff dulce:X:X:X

| Aviiana a răspuns:

Si eu stau la bloc si am papagali love struck. Sunt foarte dragalasi! Ii poti tine intr-o colivie, nu miroas daca le faci curat, mananc mancare de papagalilaughing)

| Ochiialbastrii a răspuns:

Daca as sta la bloc mi-as lua un perus big grin sau 2 nu e prea bine sa stea singur big grin sa ne spui ce te`ai decis sa-ti cumperi

| Mihai_2777 a răspuns:

Catel, ii animalul ideal (de mici dimensiuni ) pentru apartament, sta unde stai si tu ...se ataseaza mai tare is totusi mai isteti decat alte animale, pisica nu iti recomand.

| danielagoldica a răspuns:

Un catel york sheir terryer toy pentru ca e mic si nu lasa par in casa

| Vladina_1214 a răspuns:

Sincer tias recomanda o broasca testoasa pentru ca ii trebuie mare ingrijire

| HumanoidWorldTokioHotel a răspuns:

Eu am o pisica este foarte draguta si nu face mult raubig grin si eu tot la bloc staubig grin