| Laura15092002 a întrebat:

Heei TPU! Am o intrebare referitoare la caini. Ce caine as putea sa imi cumpar pentru curte? Imi doresc sa fie afectuos cu stapanii, dar bun pentru paza. Pana acum m-am gandit la un Amstaff, dar nu stiu daca e ok.o parere? Si daca puteti sa-mi dati un link de unde as putea cumpar catelul..il vreau la un pret bun, iar de.preferat ar fi un Amstaff blue. Dau funda! big grin

4 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Ciobănes german. Am avut dar a murit de bătrănețe şi mai vreau să iau altu în vară. Sunt foarte inteligenți, sfectoşi şi buni pentru pază. O zi bună

| XRaXD a răspuns:

Ciobanesc sau Amstaff. happy

| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Regula spune clar, poti detiune un Amstaff doar daca ai +18 ani in caz ca esti mai mica happy.Și nu iti recomand sa iti iei Amstaff daca nu ai mai avut vreun caine pana acum, sunt frumosi, loiali dar și incapatanati si trebuie dresati.Trebuie inscrisi la politie,trebuie toata schema de vaccinari si deparazitari, carnet de sanatate, si eventual pedigre, ceea ce costa destul de mult.Și ah, nu am pus mancarea superpremium. Alma a mea( Amstaff) mananca Taste of the Wild și Royal Canin.1 kg de Taste of the Wild este 18 lei la mine, iar 1 kg de Royal canin este 19.Eu am un Amstaff și un metis, ii iubesc pe aman2. Deci daca pana la urma iti iei un Amstaff, tine cont de sfaturi happy Eu pe a mea am luat-o cu 600 de RON, dar un Amstaff Blue presupun că este mai scump.Ai grijă că sunt multi tepari, daca iti iei cel mai ok e sa iti iei cu pedigree happy :* Pups, pana la urma sa ne spui daca ti-ai luat big grin

| bianca1102 a răspuns:

Ciobanesc german, ciobanesc belgian, malamut de alaska, husky siberian, golden retriever. Am avut husky, este foarte prietenos si afectuos, invata repede, si e bun pentru paza.