| Pikabu19 a întrebat:

Heeyy^.^! Pe 8 luna asta,mi-am imperecheat hamsterii, cam in cat timp o sa nasca hamsterita?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Depinde ce rasa este. Aici scrie despre cei sirieni si pitici: http://www.animalutze.com/articole/reproducere-hamster.php

| Pikabu19 explică (pentru Aasdfghj):

Sunt hamsteri pitici

| Kriss96 a răspuns:

De ce i-ai imperecheat? Te distreaza? Ce o sa faci cu atatia hamsteri? Nu iti dai seama ca iti bati joc de ei? Mie nu mi se pare distractiv sa-ti imperechezi animalele. Mai ales hamsteri.

| Pikabu19 explică (pentru Kriss96):

Nu imi bat joc de ei...Doamne... ce oamneni!
Eu am hamsteri de mult timp. Nu este prima data cand ii imperechez. Hamsterii mei au imbatranit,si nu vreau sa moara, de aceea ii imperechez, nu vreau sa pierd rasa asta de hamsteri pitici. Ii iubesc enorm.
Asa ca te rog frumos, nu mai comenta daca nu sti despere ce e vorba! Sunt iubitoare de animale, nu as putea niciodata sa imi bat joc de ele.

| Kriss96 a răspuns (pentru Pikabu19):

Nu au nevoie sa se imperecheze. Exista hamsteri la magazin.

| Pikabu19 explică (pentru Kriss96):

Inseamna ca nu ai inteles ce am spus... Eu vreau sa pastrez generatia asta de hamsteri mult timp, nu sa ii cumpar. Treaba mea daca e nevoie sa se imperecheze sau nu.