| Mmein a întrebat:

Hei! Am o intrebare. Acum cateva saptamani mi-am luat un catel husky, are 2 luni...cand l-am luat avea urechile drepte,iar acum are o ureche dreapta si una mai inclinata, si le tine mereu asa. Daca ati putea sa-mi dati un sfat :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce sfat sa iti dam? Asa este, asa il lasi. Posibil sa nu fie de rasa pura.Un husky in clima noastra ca animal de companie este un chin pentru ei.Ei iubesc frigul, zapada mare, trebuie sa alerge kilometrii intregi cca 5-6 km ppe zi. Ca catel de companie e dispus la bloi daca nu face acest sport.Este energic si vrea miscare si plimbari lungi alergand, nu sa stea sub fotoliu zi si noapte.

3 răspunsuri:
| biwltyad a răspuns:

Ştiu că atrecut mult timp de când ai postat întrebarea. Dar scuză-mă, răspunsurile de aici sunt aiureli. E încă mic, dacă nu i se ridică până la 2 luni jumate e bine să îi dai calciu, dar numai prescris de medicul veterinar.
Baftă happy

| aninominatus a răspuns:

Daca urechea stanga este dreapta si cea dreapta inclinata inseamna ca stie ca esti stapanul lui si te protejeasa+ semne de bucuriebig grin!

| ionutunited a răspuns:

E normal frate esti nebun, e ca si cum te ai mira de ce iti creste barba