| LarisaBombonica a întrebat:

Am doua pisici, o pisica de 1 an si o pisica de 5 luni care este puiul celei de 1 an. Am vazutca in ultima vreme pisica cea mare nu mai statea cu puiul, il lovea, fugea de langa el, iar acum a lipsit vreo 2-3 zile! E posibil sa fi fatat din nou? Dau fundoii mare maree!

Răspuns Câştigător
| vrabiuta a răspuns:

Nu dupa ce puiul creste si mananca singur pisica mama il lasa sa se descurce si pleaca sa-si continue viata, daca ai castra-o nu ar mai pleca de acasa.Iar de fatat din nou nu se pune problema pisicile fata in casa sau la loc cald si trebuie sa treaca o perioada relative mare dupa ce si-a intarcat puiul

| LarisaBombonica explică (pentru vrabiuta):

Mersi dar acum oricum pisica nu s-a mai întors vreo 2 luni, cred ca e moarta. crying

3 răspunsuri:
| costy18 a răspuns:

Nu l mai place... dale separat de mancare si lasa i sa stea separat.se vor impaca ei..asa faceau si cainii mei. uneori si pisicile..asa is animalele.au si ele orgoliutongue

| Dydu969 a răspuns:

La tara am avut si eu 2 pisici un pui si o mama puiul a crescut si mama a fatat din nou dar peste cateva zile puiul a plecat si nu sa mai intors ( nu stiu nici eu dar poate ca te ajuta cu ceva)