| lc13cm3 a întrebat:

Hey! Mi-am pierdut pisica acum doua zile. E posibil sa se mai intoarca? Am mai lipsit de doua ori dar s-a intors la ora 14 a doua zi. O am de 11 luni. (De cand s-a nascut)

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ar fi bine sa o cauti, da o tura prin cartier de 2-3 ori pe zi la rasarit si inainte de apus. Se poate sa se intoarca dar nu ar strica sa o ajuti si tu un pic.

| Dismally a răspuns:

Da, se poate intoarce si peste cateva saptamani.

| Dinca_Iulica_2001 a răspuns:

Habar nu am depinde unde stai daca la casa sau la bloc. La bloc e posibil 60% sa se intoarca daca stai la casa sunt sanse cam 75% dar nu te panica daca vine ai grija sa nu mai iasa din casa sau din apartament. Ce am zis cu sansele poate ca nu sunt corecte nu sunt Dumnezeu dareu asa cred. Si eu am o pisica si ea mai mica a fugit era afara intr-un copac dar am strigato si am gasit-o caut-o si tu prin jurul casei tale. Nuti face griji daca a mai lipsit este posibil sa vina dar sansele sunt 60% dupa mine. Succes si nu uita caut-o in scara, in copaci, pe afara, in locurile ei preferate. Pa

| ana21maria2001 a răspuns:

Unele animale pleaca inainte sa moara. A patit o prietena cu cainele ei. Nu e neaparat sa fie batrana ca sa plece pentru chestia asta. Daca ar fi plecat de buna voie ca sa spun asa s-ar fi intors deoarece nu cred ca ar fi chiar prima iesire din curte.

| lc13cm3 explică (pentru ana21maria2001):

Dar nu era bolnav