| adrianpintean a întrebat:

Hei TPU, am pus într-o colivie doi peruși, un mascul și o femelă, și nu prea se înțeleg.Să îi mai las împreună? O să se înțeleagă pe viitor?

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Buna!
Lasa-i impreuna!
Au nevoie de companie, si daca vezi ca nu se inteleg ii muti in custi diferite, in camre diferite pentru o zi sau doua, dupa muti custile una langa alta si ii bagi din nou in aceeasi cusca!
Bafta! happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De cat timp sunt in aceeasi cusca? Incearca sa-i ti separat o perioada, daca ai 2 colivii sa-i pui la distanta mica una de alta si eventual sa-i lasi sa se duca singuri unu la celalat. Asa am facut eu. big grin Daca-i fortezi nu-i ok.

| alexandrusava a răspuns:

Salut! Am avut si eu perusi ca tine dar din pacate masculul a omorat femela dupa cam 4 zile, deci mai bine ii separi.