| HighDM a întrebat:

Am un motan, si de cateva zile este plecat mai mereu, acasa sta doar cand mananca. Ce imi recomandati sa fac ca sa nu mai plece? Rog seriozitate laughing

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
sa il castrezi, asa nu o sa iti mai plece de acasa, acum iti pleaca de acasa ca este sezonul de imperechere, de fapt o femela intra in calduri din 2 in 2 luni, deci la fiecare 2 luni e sezonul de imperechere care tine in jur de 19 zile.

| Kriss96 a răspuns:

Singura recomandare e sa nu-l mai lasi sa plece. Daca pleaca inseamna ca iese pe undeva. Astupa locul ca sa nu mai iasa. Daca il lasi sa plece el are impresia ca nu esti stapana lui. Piscile nu sunt precum cainii. Sunt foarte independente si in general nu considera ca au stapan. Motanul tau are gresita impresie ca tu ii dai voie inauntru doar ca sa manance. Sau poate are impresia ca e chiar un excelent hot laughing
Apropo e castrat? Pentru ca e posibil sa-si fi gasit o nevasta si sa aiba pui cu ea pe undeva pe afara. Asta ar explica plecatul atat de des.
PS. Am fost serioasa cand am zis asta. Ia urmareste-l sa vezi daca nu cumva descoperi vreun cuib de pisicute pe afara.