| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp ma gandesc sa imi iau un rottweiler. Imi place mult rasa. Insa am cateva nelamuriri si de aceea vreau sfaturi de la crescatori happy 1. Am auzit ca dupa anumita varsta turbeaza, e adevarat? 2. Daca nu am bani de un dresaj profesionist, dar iau cainele de mic si ii acord atentie si il cresc cu dragoste poate deveni agresiv? 3. Iarna e poate fi scos si afara sau tinut doar in casa?
Si acum am cea mai importanta intrebare : Daca la un momendat hotarasc sa am un copil dar cainele este deja adult, cum va reactiona?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu cred ca e potrivit ca animal de companie - are ceva salbatic in el happy, iar daca apare si un copil, sigur e riscant, chiar daca e un animalut dragut (cel putin la prima vedere).

| CristinaSNC a răspuns (pentru halogen001):

Da, ai si tu dreptate, insa ma incanta ideea de a avea unul.

3 răspunsuri:
| Suck a răspuns:

Am avut 3 laughing sunt buni pentru paza dar asa sa te joci cu ei... nu prealaughing

| CristinaSNC a răspuns (pentru Suck):

Am renuntat la dorinta laughing Am bichon, e bun de joaca laughing