| eveoops a întrebat:

Ma simt putin cam singura si as vrea sa imi iau un animalut. Nu vreau un caine sau o pisica. Puteti sa-mi spuneti un animalut mic si usor de ingrijit?

Răspuns Câştigător
| AleeAleexandra a răspuns:

Hamsterii sunt usor de ingrijit^-^.Am si eu 3.Sunt foarte prietenosi si haiosi.Cei pitici sunt foarte dragalasi.Costa intre 15-50 lei. Cusca poate costa 20-100 lei.Eu am una la 45 lei.
Mananca legume, fructe(fara citrice), seminte, nu strica si putina carnita nefiarta cateodata. Exista si mancare speciala pentru ei, costa in jur de 4 lei.Nu mananca foarte mult.
Tias sugera sa iei doarun hamster daca vrei sa cumperi si sa-l iei putin mai maricel.
Trebuie sa le schimbi talajul la o saptamana.
Custile din Petshop-uri sunt gata decorate cu rotita, bol de mancare.Din cusca nu trebuiesa lipseasca rotita.
Deoarece sunt nocturni dorm mai mult ziua si sunt activi noapte.
Sa nu dormi in camera cu ei deoarece fac mult zgomot, dar te obisnuiesti.

Sper ca te-am ajutat.^-^

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Papagali, hamsteri, soparla, tarantula, furnicilaughing sau porci de guinnea, iepuri, veverita.

| GRs a răspuns:

Un perus sau canar.Sunt usor de ingrijit si nu fac mizerie aproape deloc.
Problema e ca ei nu traiesc multi ani si sunt foarte galagiosi.

| Robert_George_2001 a răspuns (pentru GRs):

La perus ai dreptate! A avut un vecin de al meu si nu mai puteam sa dorm noaptea! Bine ca...intr-un final la dat la o ruda de a lui.Dar am canar.Ei canta foarte frumos si cel putin pe mine si pe fratele meu ne ajuta sa adormim mai bine.Pe la finalul primaverii sau vara ii pun cusca pe balcon ceva timp vreo1-2 ore si se aduna oamenii sa il asculte.Deci intr-un fel ai gresit

| Mlov3u4ever a răspuns:

Eu iti recomand pestisori...s-au papagalii..am avut si eu si mi se pare foarte usor de ingrijithappy.:*