| EternalSleep a întrebat:

Hei TPU sad
Sunt suparata pentru ca nu stiu ce sa fac am un catelus mic este Terrier si il am de o luna am dat un milion jumate pe el dar nu asta e faza nu stiu ce sa fac sad
Plange in fiecare dimineata de la ora 5 si face c***a peste tot in casa si nu e deloc confortabil
cand eu imi invat el vine si ma musca si nu pot fii atenta.
Si mai ales plang ca vrea afara nu pot sa-l scot afara ca trebuie sa-i fac un vaccin si nu am acum banii necesari pentru el ....este deparazitat inter-extern.
va rog dati-mi sfaturi ce sa fac sa-l vand sau nu? sad

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună!
Dacă ți l-ai dorit și îl iubești, trebuie să ai răbdare. Ce-ai spune dacă mama ta te-ar fi vândut repede fiindcă făceai caca pe tine când erai mică?!
Când iei un cățel îți asumi și niște responsabilități. Ai răbdare cu el, îngrijește-l, curăță-l și va veni vremea când n-o să mai facă prostii. Fă un efort și fă-i mai repede vaccinul, ca să îl poți scoate din casă, să se obișnuiască să își facă nevoile afară.
Succes!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă nu poţi să ai grijă de el, caută-i un alt stăpân (ce aiurea sună acest cuvânt în contextul dat; arată tot egoismul şi aroganţa umană, mă rog).

| EternalSleep explică (pentru NOname):

Mda dar la fel de mult si tin la el adica il am de aproape 2 luni si deja m-am atasat de el

| EternalSleep explică (pentru NOname):

Dar la fel de mult si tin la el si imi va fi dor de el adica chiar m-am atasat

| NOname a răspuns (pentru EternalSleep):

Dacă într-adevăr ţii la el, vei pune binele lui mai presus de al tău.

| mariatzlovemusic a răspuns:

Obisnuiestel cu tine si lumea din jurul lui ofera-i dragoste, atentie si ofera-i pedepse recompense diferent de ce face si cumparai litiera de caini(incearca sa il dresezi)