| XoXopuffy a întrebat:

Catelul meu de 5 luni are viermisori, ce pot sa ii dau pentru a scapa de ei, stiu ca trebuie dus la un doctor dar as vrea sa vad ce pot face eu in privinta asta

Răspuns Câştigător
| Georg13 a răspuns:

Mergi la pet shop si i-ai pastile pentru deparazitare interna. Pe prospect sau vanzatorul iti poate spune cum sa i le dai. Eu parca tin minte ca ii dadeam cainelui meu 2 zile la rand seara, iar apoi repetam dupa 2 saptamani. Totusi, cel mai bine e sa mergi la medic cu el.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.pet-stuff.ro/......externi-ai
Trebuie, totusi, dus la medic!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cam ocolesti veterinarul si cred ca din lipsa de bani. E ok, du-te la farm. veterinara si ceri, sunt niste pastile, iti spune cum sa le dai, are prospect. De obicei se face deparazitare la varsta mai mica dar pentru asta trebuie sa citesti vo 2 pagini si e greu. Daca tii un animal cauta manualul de utilizare nu iti bate joc de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eviti sa il duci la veterinar?! Tu vaccinuri i-ai facut bietului animal? Deparazitare externa si interna? Am impresia ca nu, din ce ai scris aici. Gaseste-i un veterinar si mergi regulat! Ai grija de animal, nu-ti bate joc de el! Iar pentru viermisori, tot veterinarul o sa-i dea o solutie orala.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Intai du-l la veterinar sa vezi ce are, apoi da-i tratamente

| XoXopuffy explică:

Popescu_Eugen_1965 eu cred că tu ai ceva cu cuvintele" ași bate joc" cine ar putea să-si vada propriul cătel cum se stinge sub ochii nostri eu cred ca este mult prea dureros si cu sinceritate iti spun ca nu este din cauza lipsei de bani ci din faptul ca veterinarul de aici nu este dispus de numeroase medicamente, asa ca trebuie sa ma duc la alt veterinar, din rasputeri voi incerca ca maine sau doua zi sa il duc la medic!

| XoXopuffy explică:

Prea tarziu, catelul este bine, l-am dus la doctor, merg cu el in fiecare zi, este extrem de energic, "multumesc" pentru raspunsurile rautacioase, va multumesc mult celor care au avut intentii ajutatoare...