| Mooonsure a întrebat:

Hello guys. De curand mi-am achizitionat un acvariu, dupa am cumparat 3 mici pestisori. Se pot inmulti? Tin sa va spun ca unul dintre pesti este femela,nu e o problema asta, dar acvariul are filtru..si ma gandesc daca depun oua,filtrul sa le traga! Deci, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| edy79 a răspuns:

Ce specie sunt pesti? sunt vivipari? sau depun icre? ai plante? ce substrat ai? ce temperatura ai? cati litri are acvariul? ce mancare la dai? a pesti se pricep in asa fel sa isi depuna icrele in asa fel incat sa nu le ia apa, nu iti face griji de filtru, si pentru ca ai o femela depinde si de specie daca masculi se vor bate pe ia.

| Mooonsure explică (pentru edy79):

Sincer m-ai bagat in ceata. 2 dintre pesti i-am luat de la Carrefour si unul l-am primit. Multumesc oricum ca ai vrut sa ma ajuti, dar nu stiu destule pentru a va ajuta la raspuns. Meriti funda oricum, singurul care ai incercat macar :*

3 răspunsuri:
| edy79 a răspuns:

Merci mult.

| EcstasyDubstep a răspuns:

Eu am avut 2 crapi care sau impercheat au depus icre si nu lea tras filtrul dar cand au iesit pestisorii pe ei ia tras si nu au supravietuit...