| sylvia1000 a întrebat:

Hello! vreau si eu sa imi spune-ti va rog frumos daca stiti ce sa ii fac la o pisica care are pui si are purici pls, adica cu ce solutie sa le dau ca sa scape si ea si pui... ca imi este tare mila de ei. mentionez faptul ca pui inca sug, au vreo cateva saptamani sunt foarte mici abia leau dat ochii., apelez in special la oamenii iubitori de animale, nu i-am lasat eu sa ajunca asa i-am gasit pe strada si mi s-a rupt inima cand i-am vazut.

4 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Frontline e solutie impotriva puricilor si capuselor. cred ca poti sa pui si la pui, ca se pune pe ceafa sau pe spate.

| Vichtory a răspuns:

Mergi la farmacie si intrebi daca are ceva pentru purici de animale. iti va recomanda cu siguranta ceva, sau daca vrei, poti sa o dai cu spray de muste, doar sa ai grija sa nu sa se linga pe blana pina nu o speli. Bafta. Puup soarehappy

| dannyel86 a răspuns:

E bine sa vorbesti cu un specialist de la farmacie. Acum sunt picaturi care se pun dupa capul pisicii, pentru a nu exista riscul sa ingereze prin lingere.
Din cate am auzit, nu e bine sa deparazitezi puii de timpuriu si sa ii lasi sa mai creasca, dar probabil ca situatia s-a schimbat datorita evolutiei in medicina veterinara. Intreaba un specialist!

| SentimentalConsil a răspuns:

Vichtory te indemnat bine dar sa nu uit sa mergi la farmacia veterinara, eu am puricat (am omorat puricii ) si pisica si puii, m-am bagat cu fiecae in cada si i-am luat la puricat dupa care i-am spalat dar era cald afara, sa fi atenta sa nu le intre apa in urechi