| Eusuntstefan8768 a întrebat:

Help, am un pui husky și dacă îl las afară urlă încontinuu, de ce face asta și ce pot face?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa urle pentru ca il tii afara in frig.
Este pui, ce nu intelegi?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu crezi ca este total nepotrivit sa tii un caine de rasa, inteligent si frumos, afara, in ger? Oricine ar protesta cat se poate de vocal in astfel de conditii.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Vere ai citit ca rezista pana la -60 de grade rolling on the floor, adica e o generalizare pentru toata specia.Asa poti sa spui si despre oameni ca pot rezista afara in frig ca ar rezista la 0 grade, dar asta nu inseamna ca TOTI oamenii rezita la 0 grade, nu mai zic de faptul ca nu e vorba de a putea, e vorba si de vrut.Cainele ala poate rezista el in teorie la temperatura aia, dar intrebarea e Vrea? Sau de ce crezi tu ca toti cainii pot rezista la aceeasi temperatura? Nu e de parca toti au acelasi corp =).Nu mai zic de faptul ca trebuie sa fii tarus rau sa lasi un pui pe frigu asta afara.

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Salut! Fiind pui este posibil sa fie anxios cand este lasat afara singur. Poti incerca sa il bagi in casa cu tine sau sa ii cumperi zgarda Adaptil Calm, ii ajuta foarte mult.
Incearca sa ii lasi o jucarie ceva sa ii distraga atentia si sa nu se plictiseasca. De urlat sa stii ca tot va urla si cand va creste, doar ca nu atat de des.
uite detalii despre rasa ta: https://www.veterinarladomiciliu.ro/......ularitati/