| Liceanul a întrebat:

Heu,voi cei care sunteti amuzanti! Va rog veniti din cand in cand aici si spuneti-mi niste glume pe care tineti minte ca le-ati zis voi odata (sau le-au zis altii).Dau complimente (as da voturi da inca nu-s senior.Cand voi fi,voi da de alea).Va rog sa fie glume pe care sa le pot folosi in urmatoarele imprejurari:cineva zice/face ceva,iar eu comentez ceva care sa starneasca rasul, dar fara sa jignesc pe nimeni si fara sa ma fac de ras.Cei care raspund vor primi link-ul intrebarii la mesagerie pentru a-mi spune si altadata.
Multam!winking

21 răspunsuri:
| bittersweetgirl a răspuns:

Astea sunt chestii care trebuie sa iti vina pe moment. Nu sa le planuiesti de acasa si apoi sa astepti ocazia. Pana la urma tu cu ce esti amuzant daca spui glume pe care ti le zic altii pe 'net? Sau preferi ca prietenii tai sa te placa pentru ceva ce nu esti?

| Liceanul explică (pentru bittersweetgirl):

Ce problema ai tu?! Ti-e ciuda ca nu esti amuzanta sau ce?!
Imi vine sa te iau la pumni! Daca vezi ca nu stii, taci dracu! Scuzati vocabularul.

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

Asta e parerea mea omule...Si ca sfat, nu te mai supara asa de repede daca vezi ceva ce nu iti convine. Nu o sa fie toti de acord cu tine mereu.

| Liceanul explică (pentru bittersweetgirl):

Si daca eu am o alta parere, crezi ca-mi pasa de a ta?! Crezi ca iti ascult parerea?!
Asculta aici:pe site-ul asta, cand cineva pune o intrebare, raspunzi fix la subiect.Nu spui altceva!
E ca si cum eu as intreba de un telefon, iar tu imi spui de Bula si Strula.

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

Nu cred sa existe site pe 'net care sa interzica dreptul la libera exprimare.

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

De fapt ce vroiai tu sa zici e ca asta e un site in care trebuie sa pupi in cur pe toata lumea ca sa castigi un **** de funda. (scuzati limbajul administratorilor, sper sa imi aprobati asta) Si apoi sa te lauzi ce mare maestru esti tu. Sau ce persoana buna esti ca ai ajutat pe toata lumea.

| Liceanul explică (pentru bittersweetgirl):

Atata timp cat tu raspunzi la intrebarea cuiva care cere ceva, EL iti interzice sa te exprimi lui! Bine, daca a facut niste greseli de scriere, e normal sa-l corectezi fiindca e tot ceva folositor, dar ce ai spus tu nu e.

| Liceanul explică (pentru bittersweetgirl):

Nu-ti convine site-ul?
Pleaca atunci.

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

Eu sa plec? De ce? Eu doar explicam conceptia unora despre acest site. Eu cred ca tu ar trebui sa pleci. Ai fi mai fericit fara. Ca vad ca te deranjeaza mai toata lumea de pe aici. Si vezi ce draguta sunt? Tu te tot iei de mine si eu ma gandesc la fericirea ta laughing

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

Si era vorba aia "cand doi iti spun ca esti beat mai bine te duci si te culci". Sper sa intelegi aluziawinking

| Liceanul explică (pentru bittersweetgirl):

Scuze.Nu stiam.Pai nu ma deranjeaza toate lumea, ci doar cei care nu ma ajuta, se poarta urat, isi bat joc de mine...

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

Pai cei care au o alta parere nu inseamna ca isi bat joc de tine. Eu chiar prefer sa imi spuna cineva ca are alta parere, pentru ca astfel pot privi situatia si din alta perspectiva.

| Liceanul explică (pentru bittersweetgirl):

Da poate eu nu vreau sa vad altfel situatia si din alta perspectiva.E parerea lor, nu-mi pasa.Eu o tin pe a mea pana la sfarsit.

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

Cateodata e bine sa ii asculti si pe altii. Macar ce au de spus. Chiar daca zic prostii ( desigur, nu e si cazul meu acum laughing) ) Pe de-o parte pentru ca s-ar putea ca tu sa gresesti desi nu iti dai seama. Asta se intampla, chiar daca ai de cele mai multe ori dreptate. Ca sa le sti pe toate sau ca sa ai dreptate intodeauna ar trebui sa fi un fel de zeu. Dar ca simplu muritor e imposibil sa nu gresesti.
Pe de alta parte, daca asculti parerile si conceptiile altei persoane despre ORICE, iti faci o imagine despre felul in care gandeste respectivul sau respectiva. Si e fascinant sa faci asta pentru ca fiecare persoana are un fel unic de a gandi. Mrg, aici nu ma refer la subiecte de genul ce a facut azi, ce a visat si prostii de-astea, ci la chestii mai complexe. Oricum, asta e un mod destul de bun de a te apropia de oameni, daca asta vrei. O gluma o spui o data, celalat se simte bine pentru un moment si apoi o uita. Mda, am cam deviat de la subiect. Dar ti-am dat experienta mea de pana acum pe tava, pe gratis. Daca asta nu e un mod de a ajuta pe cineva TPU, nu stiu unul mai bun.

| Liceanul explică (pentru bittersweetgirl):

La partea "ca simplu muritor e imposibil sa nu gresesti." ai dreptate.
Nu, daaa, zic ca macar amuz persoana pe moment, iar dupa aia o fac sa vrea sa stea cu mine.

| bittersweetgirl a răspuns (pentru Liceanul):

Genul de oameni care stau cu tine doar pentru diverstiment si distractii nu o sa iti fie niciodata prieteni adevarati. Daca o sa le ceri ajutorul vreodata, nu garantez ca o sa ti-l dea.

| badboybitter a răspuns:

Eu cred ca fiecare e amuzant in felul sau si nu are nevoie de net sa se inspire. Poate doar un om slab, fara caracter face asta. Simplu, incerci sa pari cine nu esti.

| bittersweetgirl a răspuns (pentru badboybitter):

Ai dreptate Ratonwinking

| Liceanul explică (pentru badboybitter):

Tu esti acela!
Ce problema ai?!
Esti prea retardat sa-ti dai seama.
Atata timp cat nu ti-am facut nimic, nu-ti permit sa-mi spui asa.
Sa-ti fie clar.

| Liceanul explică (pentru PrafMagicXd):

Tu ai citit ce ai dat acolo?! Chiar din link scria "bancuri". Acum vezi ce am intrebat si spune-mi ceva cu adevarat folositor.