| Liceanul a întrebat:

Dau complimente (iar mai tarziun voturi)! Voi cei amuzanti, veniti aici din cand in cand aici si-mi spuneti niste glume pe care le tineti minte ca le-ati zis voi sau altii.Va rog sa fie glume pe care sa le pot folosi in urmatoarele imprejurari:cineva zice/face ceva,iar eu comentez ceva care sa starneasca rasul,dar fara sa jignesc, fara sa intru in necazuri din cauza lor si fara sa ma fac de ras.Va rog orice, dar nu bancuri si nici altceva de genul asta.Deci imi spuneti fix ce vreau si nimic altceva.Cei care raspund vor primi la mesaje link-ul intrebarii pentru a-mi raspunde din cand in cand.
Multam!

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cuiva suparat: s-a terminat soarele, s-a consumat toata fericirea, s-a scumpit zambetul?
Indemni pe cineva sa invete: mai fa si tu un cret pe creier (o "flotare" la matematica, o "genuflexiune" la limba romana, un "joc de glezne" la istorie).

| Elli9Sweet a răspuns:

Deci eu folosesc niste replici... si imi vin repede in minte cand ma inerveaza un dobitoc. Si fiindca nu imi place sa injur folosesc ceva de genu :
Parintii tai te-au rugat vreodata sa fugi de acasa?
Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid
Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?
Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca

Cum de esti aici? Credeam ca la Zoo inchide noaptea
Esti dovada vie ca o persoana poate trai fara creier thinking
De cate ori trebuie sa trag apa, ca sa dispari?
Data viitoare cand ai ceva de spus, sa taci din gura!
Salut! Eu sunt un om, da tu ce naiba ce esti?
Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten... dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit
Multumesc ca ai fost o parte din viata mea... nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine
Cand eram impreuna ai spus ca ti-ai da viata pentru mine, acum ca ne-am despartit cred ca e cazul sa te tii de promisiune
Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni... si ma intreb ce dracu' a fost in capul meu?
Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt...pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi
Nu stiu sigur ce esti, dar sunt sigur ca toata lumea va fi de acord cu mine ca esti urat
Continua sa vorbesti, poate ai sa spui si tu vreodata ceva interesant
Suntem prieteni de mult timp... ce ai zice sa renuntam?
Mereu esti asa prost sau azi e ocazie speciala?
Daca iti dau un sut in fund te trezesti in lumea poneilor
Daca ma cobor la mintea ta dau de petrol
Daca-ti trag o palma peste fata iti divorteaza ochii
Daca as avea o fata ca a ta, mi-as da parintii in judecata
Ai beut petrol? (si ii inchizi gura )
Iti trebuie licenta ca sa fi asa urat/prost.
Mno sper sa te ajut ca la mine in clasa se starnesc rasete de la astea...