| noon123 a întrebat:

Hey, buna la toti. Am vrut sa stiu daca cineva poate sa imi raspunda la urmatoarea intrebare: am o catelusa foarte draguta de 6 luni (rasa ei e taxa) si incerc sa o dresez, pina acum am invatat-o doar un truc: sezi jos. Incerc sa o invat si alte trucuri, dar nu ma asculta deloc. Cind ii dau drumul fara lesa sare si fuge ca o nebunatica.O iubesc foarte mult, dar ce sa fac? Sa o duc la o scoala de dresaj pe vara sau sa fiu mai rea cu ea? Sau poate ca e prea micuta, poate ca o sa reuseasca la vreo 1 an si jumate...

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Este doar un pui, si este plina de energie, vrea mangaiere si multa plimbare, este ca un copil, ai vazut copii cuminti de 3-6 ani, care sa nu alergie, sa nu aibe energie? Daca nu ar face asta, ar fi bolnavi.
Poti sa o duci la o scoala de dresaj, daca vrei rezultate foarte bune si sigure.