| VampireBlood a întrebat:

Hey! Ce alegeţi dintre porcuşor de guineea şi o broască ţestoasă? Şi de ce?

15 răspunsuri:
| Zippy a răspuns:

O piatra! Nu se misca, nu face pe covor/in bucatarie, nu cere de mancare, nu vrea afara, nu ii faci baie..doar sta si....sta!

| VampireBlood explică (pentru Zippy):

Da,eventual pot s-o plimb şi prim parc.Cum de nu mi-a trecut prin cap!? rolling on the floor

| VampireBlood explică (pentru VampireBlood):

Prin*

| BluishAngel a răspuns:

Porcusor de Guineea. E atat de scumpic :X Broasca testoasa e asa...seaca si cam scarboasa dupa parerea mea. Eu am avut porcusori de Guineea si sunt mega cute si activi. Se merita sa iti iei unul! Iti va lumina ziua big grin Pe cand o broasca testoasa...
Succes orice va fi! big grin

| VampireBlood explică (pentru BluishAngel):

Şi eu am mai avut porcuşor de Guineea şi eram curioasă ce să aleg din nou.

| BluishAngel a răspuns (pentru VampireBlood):

Daca vrei ceva "inedit" iti poti lua o broasca testoasa. Dar daca vrei ceva frumos, dragut si activ iti poti lua, daca nu vrei porcusor de Guineea din nou, un iepuras. Eu am de curand unul si e foarte dragalas. Dar face si multe prostioare. Daca ai insa spatiu nu e problema happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege porcusorul de guineea. E dragalas, prietenos si te poti juca cu el.
Broasca testoasa mi se pare plictisitoarelaughing. Si e cam...bleah, scarboasa putin (fara suparare pentru detinatori). big grin

| Anonymous1995 a răspuns:

Eu am o broasca testoasa si e destul de activa, nu face mizerie, am invatat-o sa-si faca nevoile in acvariu, mananca o data la 3 zile. Porcusor de guineea nu am avut pana acum si nu stiu ce sa-ti zic despre el big grin.Alegerea e a ta happy

| VampireBlood explică:

Mulţumesc tuturor de păreri.Aleg porcuşorul de guineea.

| bloodandpride a răspuns:

Crede-ma ca e foarte plictisitor sa te uiti o zi intreaga la o broasca testoasa, care nu face nimic altceva decat sa lenevesca. Daca vrei sa ai casa colorata, ia-ti un porcusor de guineea, cu toate ca sunt mai greu de intretinut.

| razvilol a răspuns:

Broasca testoasa. nu face mizerie nu pute nu mananca asa mult si e mai mica nu ocupa ata loc... te-as sugera sa iti iei un papagal

| Gahbryella a răspuns:

Porcuşor de guineea:X..pentru ca sunt atat de scumpi si dragalasi.

| Biancays a răspuns:

Eu as alege porcusorul de guineea pentru ca mi se pare extreme dragut :X si plus ca imi place sa ma joc cu genul de animale care fug etc, nu-mi plac broastele testoase :/

| Zuza50 a răspuns:

Buna! Eu as alege porcusorul de guinea pentru ca este mai distractiv decat o broasca testoasa! Am avut si eu o broasca testoasa si nu facea nimic. big grin Sper ca ti-am fost de ajutor.

| bettysk8 a răspuns:

Broasca testoasa pentru ca traieste mai mult, nu face mizerie, mananca putin si daca face pui nu ii mananca, asa cum face porcusorul ( asa a facut al meu laughing )