| anonim_4396 a întrebat:

am o pisica si vreau sa ii fac baie dar nu stiu cum...

Răspuns Câştigător
| elenutza27 a răspuns:

Pui apa calda in cada/copaie pui pisica o uzi, o samponezi, dai cu apa multa sa se duca samponul d.Dar ai grija sa nu ii dai cu apa in urechi gura sau nas.O stergi apoi si o pui intr-un loc calduros.Sau daca vrei o poti usca cu feonul.

9 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Nu o spala cu sampon sau sapun, pisica vrea mereu sa aiba mirosului ei nu altu. Cu apa calduta in ghiuveta :*

| εмiLч97 a răspuns:

Buna happy
Woooow... wait! Am citit ca pisicii nu trebuie sa ii faci niciodata baie pentru ca ea, atunci cand "isi face toaleta" ea se spala, se ingrijeste. Iar atunci cand pisica mananca iarba ii este greata de la parul care l-a inghitit atunci cand s-a spalat.
Sper ca te-am ajutat

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

O sa ai batai de cap laughing) pentru ca de obicei pisicile nu se spala ma rog sa revenim ai putea sa o pui intr-un lighean mic si sa o uzi apoi sa o speli cu sampon special apoi o usuci thinking (ai grija o sa te zgarie)

| Tinkabell a răspuns:

Daca e mikutzha... spal`o in chiuveta laughing dar ai grija se va speria d apa dar paan la urma se va obisnuii.fii atenta happy nu ii atinge ochi sau nasul ca apa sau sampon.sau ca ke o speli.nu suporta crede`ma am trecut prin experientza asta...no talking revenim.si inketul ca inketul o uzi si o freki ca solutzia ca care o speli iar cand o klatesti ca kana si akoperai nasul si ochi inainte.altfel ii va afekta vederea happy iar pentru pisikutze mai mari e la fel doar ca o speli undeva unde ai loc pentru ea laughing Bafta! si vezi sa nu te zgarie happy

| Denise_3997 a răspuns:

Este foarte simplu. Am avut pisica si stiu. O pui frumos in cada si incepi sa o uzi incet incet cu dusul. Ai grija sa nu sara, pentru ca nu sunt iubitoare de apa si o sa vrea sa sara. Ai mare grija sa nu ii intre apa in urechi. In principiu, ea isi va lasa urechile, in asa fel incat sa nu-i intre apa, dar trebuie sa ai si tu grija. Bafta!

| BlooyGirl a răspuns:

Si eu am o pisica care-i fac baie cam de 2 ori pe ani( vara). Pai mai intai intr-un lighian pui apa calda, dar nu pui pisica direct, mai intai uzi un prosop la aceeasi temperatura cu apa din lighean, o freci putin pe pisica cu prosopu sa se obisnuiasca dupa care cred ca o poti baga in lighean...depinde si de rasa... daca e persana sau oricare pisica pufoasa tare nu li se face baie ca le cade blanabig grin

| Onitzza a răspuns:

Pai o pui in vana si o speli cu un burete mai micut, ai grija sa nu ii intre apa in urechi ca o sa moara!

| Pancamo a răspuns:

Cred ca aici ai exemplul cel mai bun :)) http://www.youtube.com/watch?v=kfdoQPvmQps

| PONCEVAD a răspuns:

Pai cum sa i faci baie normal o bagi in cada dai cu apa sampon sapun apoi o freci bine cu un burete moale sau cu mana si apoi o scoti o usuci cu feonul si gata.