| LauraPop1999 a întrebat:

Hey TPU
Sunt foarte ingrijorata.
De azi dimineata motanul meu in varsta de un an se comporta foarte ciudat.El de obicei este un motan foarte calm,nu este agresiv,e dragastos, mananca si intodeauna isi face treburile afara.Insa,de azi dimineata,maraie cand il iau in brate,cateodata si cand il mangai,si a facut pipi in pat si la o planta din casa,ceea ce nu s-a intamplat niciodata pentru ca el isi face nevoile afara tot timpul.E "molojan" laughing Ar putea fii in calduri?
Totusi,el are "gagica",o pisica aici intr-o curte,dar este asa de speriat de azi dimineata incat am impresia ca cineva l-a batut pentru ca nu mai vrea sa mearga in curtea unde e pisica lui,sau s-a batut chiar cu pisica.Voi ce ziceti? Acum doarme,dar mi-e frica sa nu faca iarasi pipi prin casa,miroase ingrozitor! In plus se spune ca asta e sezonul de imperechere pentru ei. Ajutati-ma, va rog!

3 răspunsuri:
| Bloomi a răspuns:

Da,este in sezonul de imperechere..motanii isi marcheaza teritoriul si va mai face asta. si daca si s a batut ar trebui sa aiba niste zgarieturi de la bataie sau ceva...

| LauraPop1999 explică (pentru Bloomi):

Faza e ca lasa un lichid maro ambundent pe unde face pipi si tot timpul merge afara vreo 2 ore ca sa i se scurga...

| LauraPop1999 explică:

Lasa si un lichid maro ambundent pe unde face pipi