| anonim_4396 a întrebat:

I-am taiat catelului meu (chorkie) putin din parul de pe urechi caci era foarte ciufulit. Are 3 luni. Si apoi am auzit ca daca ii tai parul de pe urechi la catei (yorkie, chorkie, etc.) li se ridica mai usor urechile. Deci i se vor ridica?
PS: Si le tine pe jumatate ridicate!

Răspuns Câştigător
| Cuky a răspuns:

Da,daca i-ai taiat parul de pe urechi,se vor ridica mai usor, mai ales daca le are pe jumatate ridicate! Dar, daca nu se ridica, nu e nicio problema, caci nu trebuie sa se ridice neaparat la varsta asta.Stiu un yorkshire caruia i s-au ridicat urechile la 7 luni, iar urechile parintilor yorkshire-ului meu s-au ridicat la 2 ani, cu toate ca el le are ridicate de la 3 luni. Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| o0DarKneSs0o a răspuns:

Pai cred ca da trebuie sa consulti un doctor veterinar.

| suntaleex a răspuns:

Nu se ridica am incercat degeaba dar stai linistita nu i sa va intampla nimic