| Shorty1995 a întrebat:

- Am un catel, 7 luni, rasa este ciobanesc german (metis) deci nu este ciobanesc german pur, am inteles ca la rasa aceasta nu se cupeaza(taie) urechile ca sa-i stea ridicate ci asa este el si i se ridica de la vitamine. vreau sa stiu daca este adevarat, caci vreau sa-i stea urechile ridicate.
Multumesc.

1 răspuns:
| ionlarisa a răspuns:

Depinde, eu cred ca chestia cu urechile ridicate tine doar de frumusete. eu am avut un catel ciobanesc german care avea o ureche ridicata si una lasat si nu l-am chinuit, taindu-i urechile... acum faci cum vrei, dar mai bine intreaba un veterinarwinking