| catthshshshs a întrebat:

Ii fac tratament pisicii mele de 7 ani cu asocilin de 5 zile dar nu are rezultat. Ce alt tratament mi-ati recomanda? Are conjunctivita si vad ca progreseaza sad

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă un medic veterinar.
Dacă deja ai consultat înseamnă că nu este destul de priceput și mergi la altul.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa medicament ii stergi ochii cu, comprese Sterile imbibate in ceai de musetel sau ser fiziologic, compresa se schimba la fiecare ochi in parte, nu se sterg amandoi ochii cu aceiasi compresa. daca ai rabdare, o poti sterge la fiecare ora. obligatoriu de 5 ori pe zi si nu uita medicamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sters de utilizator datorita dublarii raspunsului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conjunctivita a facut-o de la microbi sau bacterii.Mai poate fi si cauza unei alergii, mai ales acum, vara. Iarasi poate fi cauzata de un corp strain la nivelul globului conjunctival. Du-o la veterinar, iti va da un tratament local si-i face pisicii si o analiza microbiologica de laborator, pentru antibiograma.Sanatate lu' pisi big grin