| andrei1993a a întrebat:

Imi poate spune cineva cat costa un caine Boxer mascul?

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

In jur de 100 euro.la crescatori.

17 răspunsuri:
| andrei1993a explică:

Un pui de boxer, sa aiba 2-3 luni.

| viotedy a răspuns (pentru andrei1993a):

Trebuie sa cauti mult.eu am stat o luna si am cautat pe net, pana am gasit.

| andrei1993a explică (pentru viotedy):

De ce a durat asa mult? nu sunt toti la fel? difera culoarea?

| viotedy a răspuns (pentru andrei1993a):

Eu am vrut tigrat ca-mi murise celelalt.si nu sunt toti corecti ca rasa.

| andrei1993a explică (pentru viotedy):

Am inteles.multumesc mult pentru raspunsuri happy o sa ma mai informez in legatura cu asta de pe alte site-uri. ca vreau sa-mi cumpar unul si eu, imi plac mult big grin

| cainirasapura a răspuns:

O corcitura de boxer costa in jur de 150-200 euro, un pui de boxer pur (cu pedigree) costa in jur de 300-400 euro. Intra pe www.animale.ro/forum ( http://www.animale.ro/forum/forumdisplay.php? 90-Boxer )si ia legatura cu crescatorii/care au canise afiliate la AchR (nu samsarii si inmultitorii care vand tot felul de caricaturi ca si cand ar fi de rasa).

| cainirasapura a răspuns:

O corcitura de boxer costa in jur de 150-200 euro, un pui de boxer pur (cu pedigree) costa in jur de 300-400 euro. Intra pe www.animale.ro/forum http://www.animale.ro/forum/forumdisplay.php? 90-Boxer si ia legatura cu crescatorii/care au canise afiliate la AchR (nu samsarii si inmultitorii care vand tot felul de caricaturi ca si cand ar fi de rasa).

| andrei1993a explică (pentru cainirasapura):

Multumesc pentru informatie happy costa destul de mult unul de rasa pura. Totusi care sunt diferentele dintre o corcitura si unul de rasa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrei1993a):

Http://www.achmb.com/indexro.html
O corcitura,, caine cu origini necunoscute,, poate sa semene mai mult s-au mai putin cu un caine dintr-o anumita rasa pe care ti-o doresti (ex.:el poate avea 50% sange boxer, bunica maidanez, strabunic labrador etc.).La un metis nu sti niciodata ce temperament va avea ca adult, cat de mult va semana ca adult cu rasa pe care ti-o doresti etc.
Un caine de rasa pura provine din 2 parinti cu origini cunoscute (care au pedigree), obligatoriu si puiul va avea pedigree, parintii respecta Standardul rasei respective(talie, temperament, aspect,, va arata ca si adult exact ca rasa pe care ti-o doresti). http://www.facebook.com/Stop.Inmultitori.Comercianti.Caini?ref=ts&fref=ts

| andrei1993a explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa te ingrozesti laughing fiecare cu ce-l intereseaza, daca tie iti plac animalele te informezi si inveti o gramada de chestii, Daca cineva e pasionat de masini face la fel, sau de orice altceva. nu putem sa ne axam toti pe acelasi lucru. happy multumesc pentru informatii. P.S. Nimeni nu s-a nascut invatat. bafta.

| viotedy a răspuns (pentru andrei1993a):

Nu e chiar asa.sunt multe exemplare asa zise cu pedigree care sunt mai potai ca altii.la cate smecherii se fac in Romanica...iei cu pedigree doar daca vrei pentru expozitii, pentru paza, gasesti superexemplare si la preturi decente, dar trebuie sa cunosti rasa, cum trebuie sa arate.

| cainirasapura a răspuns (pentru viotedy):

Esti cumva arbitru chinolog? Stii ce este un standard de rasa? Stii ce inseamna crescator? inmultitor? samsar? La cate expozitii ai fost ca si vizitator? Stii ce inseamna pui calitate pet? Stii ce inseamna pui calitate show? Stii ce este un pedigree si valoarea lui? Stii ce este un certificat de nastere? Stii ce inseamna canisa afiliata la Asociatia Chinologica Romana? Andrei doreste sa se documenteze si sa invete de la persoane abilitate care activeaza in domeniu chinologic, nu sa citeasca tot felul de INEPTII(prosti) de la propietarii de,, tomberonezi de Romania,, care cred ca au caine de rasa. http://www.achmb.com/indexro.html https://www.facebook.com/......3196289980 www.ach.ro http://www.facebook.com/Stop.Inmultitori.Comercianti.Caini?ref=ts&fref=ts

| viotedy a răspuns (pentru cainirasapura):

Tomberonezi posezi tu, probabil.si de unde stii tu ce vrea Andrei?

| viotedy a răspuns (pentru cainirasapura):

Aaa si poate mai pui mana pe abecedar pana una alta-mai mult s-au mai putin-asa se scrie sau?

| cainirasapura a răspuns (pentru viotedy):

Citeste-ti TOATE postarile de pe acest site sa vezi cate INEPTII(prosti) ai putut sa postezi.Cunostintele tale d.p.d.v. chinotehnic sunt=0000.Nu stiu care din noi doi trebuie sa puna mana pe carte.

| viotedy a răspuns (pentru cainirasapura):

De ce scrii ineptii cu majuscule te caracterizeaza? si vezi-ti de postarile tale si de pisicile alea care le oferi spre vanzare.nu cumva reprezinti faimoasa canisa Premium?