| GeaLuana a întrebat:

Imi spune cineva o rasa de caine care sa poata sta afara in cotet izolat. Rase mici - medii ca talie. Funda.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Trebuia sa explici mai bine, " sa stea afara in cotetul care este izolat cu polistiren". Scuze de interpretarea eronata. Cainii de talie mica sunt mai predispusi sa raceasca si sa se inbolnaveasca, de aceea nu este indicat sa stea afara. Te sfatuiesc sa adopti un maidanez, pe langa ca ii faci un bine ( te va iubi neconditinat pentru ca l-ai salvat, iti spun din propria experienta), va avea grija de curte ( el fiind obisnuit cu viata de afara, deci are o imunitatea mai buna decat cainii cumparati care nu sunt obisnuiti cu frigul si mediu de afara).

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Cainii nu trebuie sa stea izolati in cotet, sunt animale sociabile, care au nevoie de iubire si multa afectiune, daruiesc iubire dar si au nevoie de iubire. Daca stau izolatii innebunesc, ORICE TIP DE RASA SI DE TALIE!

| GeaLuana explică (pentru LaLaura):

Cotetul e izolat cu polistiren nu cainele straight face||

| GeaLuana explică (pentru LaLaura):

Am deja 2 maidanezi, unul pe care l-am gasit pe strada intr-un sant, nu mai putea merge, l-am luat acasa, si inca unul de la bunica-mea din sat. Voiam si ceva de rasa, sa aiba si ei un fratior.

| LaLaura a răspuns (pentru GeaLuana):

Ma bucur ca ai adoptat, te sfatuiesc ceva de rasa medie spre mare care au o blana destul de groasa ca sa reziste la frig ( dar daca iei un puiut, nu il tine afara, nu are imunitatea atat de mare ca un caine adult si s-ar putea sa iti racesca sa faca pneumonie, el nu este obisnuit cu frigul de afara).

| GeaLuana explică (pentru LaLaura):

Mersii :**

| LaLaura a răspuns (pentru GeaLuana):

Nu ai pentru ce! :*

| LaLaura a răspuns (pentru GeaLuana):

Trebuia sa explici mai bine, " sa stea afara in cotetul care este izolat cu polistiren". Scuze de interpretarea eronata. Cainii de talie mica sunt mai predispusi sa raceasca si sa se inbolnaveasca, de aceea nu este indicat sa stea afara. Te sfatuiesc sa adopti un maidanez, pe langa ca ii faci un bine ( te va iubi neconditinat pentru ca l-ai salvat, iti spun din propria experienta), va avea grija de curte ( el fiind obisnuit cu viata de afara, deci are o imunitatea mai buna decat cainii cumparati care nu sunt obisnuiti cu frigul si mediu de afara).

| anonimuldin87 a răspuns:

Jack Russel estemic, destept, jucaus..am avut si eu unul... statea afara fara nici o problema tot asa intr o incapere izolata

| GeaLuana explică (pentru anonimuldin87):

Si rezista afara? O.O

| anonimuldin87 a răspuns:

Jack Russel ul a rezistat foarte bine afara...dar daca ca il enerveaza alt caine nu se lasa pana nu raneste.a meu bietu a vrut sa sara pe un ciobanesc german si a trebuit sa fie dus la un fel de operatie.ii ff jucaus in general