| heyromania a întrebat:

In seara aceasta o sa fiu mos craciun la o fetita. Puteti sa-mi spuneti cam ce sa-i zic(un rol de mos craciun). Fetita are 2 ani. funditalove struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa te ajute :

- Vai ce greu si lung a fost drumul! Familia [ mentioneza numele de familie ]? Am auzit ca e o fetita foarte cuminte aici. E adevarat?
( discuta cu familia sa ti-o,, prezinte" pe fetita )
- Ei draga Mosului! Ai fost cuminte anul asta? [ o lasi sa raspunda] Am auzit ca ai mai facut niste pozne da' te iarta Mosu ca stie ca esti cuminte! Ia sa vedem! Cati anisori ai tu? [ doi ]. Ce fetita mare! Uite ce-ti da Mosu [ scoti cadoul din sac ] ITI place? Iti da mOSU si urmatorul cadou, dar nu-i spui tu lu Mosu mai intai o poezie? Sau un cantecel? [ o lasi sa raspunda ] Hai sa auzim atunci poezia / cantecelul! [ o lasi sa cante sau sa recite ] Foooooarte frumos! Acuma Mosul sa grabeste ca ma asteapta Craciunita si renii sa ducem cadouri si la alti copii. Te pupa Mosul si sa stii ca esti pe lista copiilor cuminti!

Apoi mergi la familie si ii,, multumesti ca te-a primit etc. [ bineinteles vei planifica asta cu familia ta! ]
Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

6 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

``Buna. Eu sunt Mos Craciun. Tu cum te numesti? Cati ani ai? Ai fost cuminte? Uite ce ti-a adus mosul:...; Iti place? ``
Si tot asa. Multumit?happy

| yanis a răspuns:

Spune-i sa-ti zica o poezie, un colind
intreab-o cati ani are, daca a fost cuminte
stie mosu'big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreab-o cum o cheama, cati ani are daca stie o poezi ca sa-i dea mosu un cadou. ceva de genu te descurci u.

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Ho-ho-ho fetito.vino la mosu.cum te cheama pe tine? ai fost cuminte? ce vrei de la mosu? sti sa-mi zici o poezioara sau un cantecel?

vezi si u c mai zicilaughing
funda?

| RaresLow a răspuns:

Intreab-o daca stie o poezie sau ceva de gen! intreab-o daca a fost cuminte etc.

| CrYsSuLeTzU a răspuns:

Spune-i ca a venit mosu la ea ca a fost fata cuminte...si ca asa trebuie sa fie in continuare ca altfel nu ii adue mosu cadourihee hee...nu stiu ceva de genu