| DeathTheKid a întrebat:

La ce varsta se da o catea husky la monta?

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Dupa 1 an si jumatate

13 răspunsuri:
| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Dupa 6 luni in sus. La 6 luni e prima data cand intra in calduri, iar dupa aia din 6 in 6 luni. De fiecare data cand e in calduri poti sa o dai. In a 8 sau a 9 zi de calduri favorabil. Am catel metis husky ( mai mult husky) pot sa il dau la monta gratis, eu nu vreau nici un pui.

| negru30 a răspuns (pentru Lovelyx3Friendly):

Din 6 in 6 luni? - Tu tii acel animal pentru productie?

| DeathTheKid explică (pentru negru30):

Cine stielaughingeu imi las cateaua sa fac decat de 2 ori pui...thinking pe urma o sterilizezbig grin

| negru30 a răspuns (pentru DeathTheKid):

Scuze nu era pentru tine raspunsul - sa nu intelegi gresit - ffff bine dar nu o steriliza - ai grija de ea in aceea perioada si este totul ok - este pacat sa o sterilizezi - nu o afecteaza cu nimic daca nu o sterilizezi

| DeathTheKid explică (pentru negru30):

Stiu ca nu vb cu mine.dc sa nu o sterilizez? faza e ca ea mai scapa uneori pe strada si pe acolo sunt caini asa ca nu vreau sincer sa am vre`o surpriza...la cum e ea.se freaca de un catel din plus care il amlaughing

| negru30 a răspuns (pentru DeathTheKid):

Daca scapa in strada ai dreptate

| Lovelyx3Friendly a răspuns (pentru negru30):

Nu am zis ca trebuie sa o dea din 6 in 6 luni ci am zis ca poate, si am zis asa cu un scop: daca o da la monta, nu trebuie sa o dea doar sa zicem la 1, 6; 2, 6; 3,6 etc ci poate si asa 1, 6; 3, 0 etc. astea au fost exemple si nu e recomandat sa o dai mai mult de 3 ori oricumlaughing

| Lovelyx3Friendly a răspuns (pentru Lovelyx3Friendly):

Si sunt din Bucuresti

| negru30 a răspuns (pentru Lovelyx3Friendly):

Scuze am inteles gresit

| negru30 a răspuns:

Multumesc

| Alinutza25 a răspuns:

Imi poti da un pui cat ceri pe ea, am catel Husky iti ofer monta gratuita dar cu conditia deami da un pui

| DeathTheKid explică (pentru Alinutza25):

E inca micalaughingare de abia 10 luni...in plus sunt din Bucurestithinking

| Jesye a răspuns:

Cand are ea nevoie laughing