| gabitu12 a întrebat:

Mi-am cumparat un caine husky+cg de 5 luni
Primele doua zile era foarte cuminte, imi era ciuda ca e prea babalu
Acum ca s-a obisnuit cu mine... e prea raulaughing cum sa il conving sa fie mai bland, sa muste mai incet cand ne jucam?big grin

3 răspunsuri:
| S0nofS4tana a răspuns:

De obicei un husky nu este deloc rau, si eu nu cred ca te musca pentru ca vrea sa-ti faca rau, el face asta doar din joaca, dar eu zic ca atunci cand te mai musca mai atentioneaza-l si tu mai palmuieste-l unpic nu foarte tarelaughing

| gabitu12 explică (pentru S0nofS4tana):

-pai doar din joaca ma musca... dar am mainile pline de vanatai
-il atentionez, i-am mai dat s cate o palma, l-am certat, m-am facut ca sunt suparat pe el si nu l-am mai bagat in seama.laughing
-am mentionat ca e metis cu ciobanesc german.

| gabitu12 explică:

Stiu emisiunea, el e profesionist...nu cred ca ma pot descurca eu ca el.
dar mi ai dat o idee, mersi