| Albert062000 a întrebat:

Mi-as dori un bichon frise mini toy. De unde l-as putea cumpara si cu cat? As dori totusi un pret rezonabil... Dau funda big grin

11 răspunsuri:
| Sportfreak a răspuns:

Eu am un Bichon Frise, l-am cumparat cu 500 de euro, eu zic ca este un pret rezonabil pentru un caine. (Cauta pe internet, sau suna firme de pet-shop)
Sper ca te-am lamurit/ajutat. big grin

| EdyFcsb a răspuns (pentru Sportfreak):

Iti iei o masina mai rabla de 500 euro.

| Sportfreak a răspuns (pentru EdyFcsb):

Atunci iti iei un maidanez fara un picior cu 100 de euro.

| EdyFcsb a răspuns (pentru Sportfreak):

Nu asa dar totusi 2000 lei e cam exagerat.

| LaLaura a răspuns (pentru Sportfreak):

Maidanezul e gratis.
Totusi tot caine este, deci tot cel mai bun prieten este. Nu inteleg lumea de ce se inghesuie la un caine de rasa si nu si la un maidanez, iubirea nu schimba rasa, el tot atat de mult o sa te iubeasca ( neconditionat) cum o face si cel de rasa.
Iubesti cainele, nu rasa.

| Sportfreak a răspuns (pentru LaLaura):

De fapt daca preferi o rasa, care sa nu miroasa sau sa nu lasa par atunci nu recomand maidanez, dar daca vrei haine pline de par, fi invitata mea happy

| LaLaura a răspuns (pentru Sportfreak):

Orice caine naparleste mai mult sau mai putin in sezonul de naparlire. Si orice caine o sa ii cada parul daca nu este crescut corect, ma refer daca nu are nutrientii de care are nevoie sau daca are o boala de piele.
Am un maidanez de 1 an, si culmea lui nu ii cade parul acum ( in sezonul de napralire), dar la catelusa mea din casa care este pechinez metis cu schnauzer ( da, nu e o rasa pura), ii cade parul acum, mai ales cand o spal.
Rasa nu prea are lagatura cu naparlierea, dar, sunt rase care nu naparlesc sau o fac foarte putin, dar nu poti sa imi ca cei de rasa nu naparlesc, mai ales unul cu 3 straturi de blana happy

| Sportfreak a răspuns (pentru LaLaura):

Okay, what ever faze e ca eu prefer de rasa... depinde, fiecare cu preferintele lui.

| LaLaura a răspuns (pentru Sportfreak):

Da, tu preferi rasa, nu animalul caine, tu iubesti rasa, nu ceea ce ofera un caine ci ceea ce ofera un anumit tip de rasa, iar asta pare un moft vazut de afara, ceva superficial.
Dar na, fiecare cu placerea lui.

| Sportfreak a răspuns (pentru LaLaura):

Tu nu ai dreptul sa imi zici mi-e daca prefer rasa sau nu, am avut si caine maidanez si acum am de rasa. Care e problema daca prefer rasa? Doamne, esti un om fixist? Nu poti accepta ca prefer rasa? Si da iubesc caini ...nu ai nici un drept sa imi zici mi-e ca nu prefer animalul ca si caine.

| LaLaura a răspuns (pentru Sportfreak):

Nu ti-am impus sa preferi o anumita rasa sau metis, ci mi-am spus opinia in legatura cu preferinta ta la rase de caini, si am acest drept happy
Eu nu am nicio problema cu ceea ce preferi tu, doar ca pare un moft cand iubesti o rasa si nu un caine.
Mai citeste Constitutia sa vezi ce drepturi are un om, iar dreptul la o opinie libera este garantat de Constitutie.