| dnsmnl a întrebat:

Mi s-a intamplat ceva mai trist, poate e pentru unii o prostie, dar mi-a disparut motanul, posibil ca a murit.Era la sat, iar eu nu eram acolo cand a venit schiopatand. A doua zi nu mai era.Nu stiu cum sa scap de despresie, plang neincetat.Era pentru mine ca un frate pe care nu l-am avut.Va rog ajutati-ma! Nu ma ajuta cu nimic sa imi iau altul.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Motanii mai au periaode in perioadele de imperechere cand pleaca de acasa si se bat pentru femele ...se mai intampla!
...nu este bine sa te gandesti la ce e mai rau!
si cainele meu de ex : de cate ori a venit batut acasa,.,.si a lipsit cu zilele! dar uite ca inca e binewinking

5 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Motanu meu a plecat si s-a intors dupa 3 LUNI

| Fantasy a răspuns:

Oo sad stiu cum ii sad pai.sigur te va ajuta daca iti vei luat altul.si mie mi-au murit multe animale printre care si o pisica si era si eu tot asa ca si tine.am stat putin timp dupa care mi-am luat altul si m-am simtit mult mai bine.si desigur, daca mi-am luat altul nu inseamna ca l-am uitat pe cel dinainte, cel nou era ca un fel de amintire. sper ca te ajuta.

| Fantasy a răspuns:

Aa.scuze am crezut ca a murit.pur si simplu asteapta-l. trebuie doar sa ai rabdare... poate s-a dus si el dupa pisici... poate vine acasa cu mai multi pisoiasi big grinbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| AdeLinA_4199 a răspuns:

crying. Oooof. Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, vara trecuta(2010). Era un motan superb, tineam enorm la el, si nu era batran cand a plecat si nu s-a mai intors. Am plans foarte mult timp, si acum incep sa plang daca ma gandesc la el. Am crezut ca daca imi voi lua alt motan il voi putea inlocui. Am avut 3 dupa el, unul a fugit, si pe ceilalti doi i-am dat inapoi. Nu a fost sa fie. Imi este foarte dor de el, si as vrea sa-l mai vad macar o data si sa-i mangai blana de,,capucino" crying. Of. Nu stiu daca poti sa-l uiti cumva. La inceput incepi sa te resemnezi, sa-ti ocupi timpul cu tot felul de activitati, crezand ca asta iti va lua gandul de la el. Eu nu am reusit asa. Am plans pana nu am mai avut lacrimi, dar nu puteam sa fac mai mult. Incearca sa nu te mai gandesti( desi stiu ca e foarte greu). La un moment dat vei inceta sa mai plangi si o vei lua de la inceput; nu cred ca e indicat sa-ti iei un motan acum, poate iti faci mai mult rau. Incearca doar sa accepti putin cate putin faptul ca...nu mai e, ca apoi sa-ti poti aminti cu drag de el fara sa suferi. Dupa ce reusesti sa accepti ideea, ia-ti alt motan, poate unul care sa semene cu cel pe care l-ai avut. Fiecare motan(sau orice animal) e unic in felul lui, nu cred ca poate fi inlocuit.
Incearca doar sa nu te mai gandesti; sunt alaturi de tine:*:*