| SimoniK_3773 a întrebat:

Nustiu ce rasa sa-mi i-au de caine, eu pleca acasa 5 ore si nu stiu unde sa-l las(plec la scoala 8:00 intre 13:00)dar eu m-am gandit la bichon frise, maltese, bolognesse si havanesse, dar nu stiu, sa fie sanatos jucaus vesel si alb si pufos talie mica! ajutor! urgent(pentrru ca duminica asta imi iau de la piata de animale)!

Răspuns Câştigător
| LionelJosh a răspuns:

Eu am bichon maltez in varsta de 2 ani si cand ma duc la scoala sta foarte cuminte acasa. La inceput cand era singur obisnuia sa planga dar am inceput apoi sa-i las un obiect de-al meu(tricou sau orice altceva) si el se linistea incetul cu incetul. Acum s-a obisnuit si nu e o problema sa stea singurhappy succestonguebig grin

1 răspuns:
| cățelușa56 a răspuns:

De ce s-a dai banii pe caini cand poti face o fapta buna si s-a iei unul de pe strada. Fiind corcit si maidanez, nu are pretentii, si e mai usor de ingrijit.si cainele meu este corcit si maidanez si nu ii pasa dk il lasam singur