| anonim_4396 a întrebat:

Oare pot sa imi dresez catelusa sa fac niste trucuri? Din pacate are 6 ani dar toptusi.Daca as vrea sa o dresez,cum trebuie sa ma comport cu ea. Vreau pentru inceput sa o invat sa dea labuta.A da, cum o invat sa faca asta?

Răspuns Câştigător
| gshhdhdjfkfkfdjfjfkfkckfjdjdhshshdjc a răspuns:

Poti sa iti dresezi catelusa si la 6 ani....nu conteaza varsta
Daca vrei sa il inveti sa dea labuta...ii iei labuta si o pui in palma ta dupa care ii dai ceva de mancare....ca o recompensa... faci asa de mai multe ori si pana la urma va intelege... happy
P.S. cu catelul meu a functionat.....si nu numai asta....si multe alte chestii....si nu a trebuit sa merg cu el la un dresor big grin happy

1 răspuns:
| Ghita_Alexandru_1993 a răspuns:

De cate ori face ce trebuie dai o recompensa.