| Sorrynel a întrebat:

Tot eu, am o catelusa pechineza care latra foarte mult la oamnei, si cateodata, cand incerc s-o iau in brate sau sa ma apropii de ea cand mananca, ma musca. Mai are si 2 cateluse care le-a fatat acum 1 luna si as vrea sa le invat sa nu faca in casa. In concluzie, as vrea sa le dresez. Dau FUNDA + VOT daca ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Cookie2275 a răspuns:

Intai trebuie sa termini toate vaccinurile ca sa-i i inveti afara, pana atunci poti sa cumperi de la petshop covorase absorbante.Ca sa faca la covorasele absorbante trebuie sa-i pui acolo dupa fiecare masa si dupa ce se trezesc.Acum despre mama puilor. Prin lucrurile pe care le face iti arata ca este dominanta.Tu trebuie sa-i arati cine este seful haitei prin lucruri simple:iesi pe usa inainte cainelui
(asa ii arati cine detine rolul de lider), cand va plimbati asigura-te sa nu mearga in fata ta. Tine-l aproape de tine sau in spatele tau.Cand ii dai de mancare pune-l sa faca ceva(motiveaza-l sa le castige). Sper ca te-au ajutat sfaturile mele.

3 răspunsuri:
| MuñequitaLoka a răspuns:

! nu deranja caini cand mananc, nici dace e cainele tau.

invatai intai pe ziar, deoarece inca sun micuti ca sa se poata tine atata pana ii duci tu afara. cand vor avea cam 3-4 luni vor sti abia ca au voie sa-si faca treburile doar afara.

| Amii_8530 a răspuns:

In primul` rand,. Ai grija la catea. Ptr ca daca vede ca te aproprii prea mult de catelusii ei o sa se repede la tine. Incercand sa te muste ca sa-i apere. Apoi. ar trebui ca in primele saptamani sa-i lasi afr[daca stai la curte] iar daca stai la bloc. sa-i plimbi cat mai des ca sa se invete si cand le vine sa faca sa se duca la usa sau sa latre big grin Daca nu functioneaza. Atunci ar trebui sa angajezi pe cineva sau sa chemi un veterinar big grin
Fundaa puppy dog eyes?

| izuka_2844 a răspuns:

Daca face in casa pune-l cu capu unde a facut si spune-i nu-i voie si dule afara si cand a facut dai niste boabe si ca mama sa numai muste ia ziarul si dai la fund