| crystyna92 a întrebat:

Papagalul meu (nimfa are 3 luni ) cred ca a facut paduchi..sunt niste insecte mici si gri, de unde oare? i-am luat spray special pentru paduchi,, i-am dat dar vad k tot nu dispar sadnu vreau sa moara. va rog sa ma ajutati (fara du-l la medic la noi in oras este doar unul si este in concediu )

3 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Mai i-ai un spray.

| jeek0 a răspuns:

Http://www.zooland.ro/Paduchii___cosmarul_pasarilor-6913.html paralele cu tratamentul trebuie facut si dezinfectia custii. si oricum dureaza pana ii trece. mai insista si mergi la o farmacie veterinara daca medic nu ai sa iti dea ceva. mai schimba tratamentul. nu moare dar nici placut nu e.paduchii se hranesc cu resturi de la pene, piele, nu cu sange

| LiviuuuXD a răspuns:

Aia daca nu dispar ori sunt gandacei de care mai au alte pasari ori sunt gazulite care le-a prins stii tu de alea care intra in casa si ti se pun pe la bec unde e lumina. Daca nu pune aici o intrebare si veterinarul iti va raspunde : http://www.vet-zone.ro/intrebari-veterinare/ orice animale! Aici nu sunt veterinari in concediu, raspund pur si simplu la intrebarea ta.