| Simmons a întrebat:

Parintii mei vor sa scape de puiul meu de pisica.
Ei literalmente urasc animalele, puiul pe care il am are vreo luna cred, l-am gasit singur si infometat asa ca l-am tinut secret dar acum stiu si ei vor sa scape de el cand ajung acasa de la scoala.Stiti cumva un adapost de animale in Ploiesti unde l-as putea duce? Si sper ca nu trebuie sa platesc ca sa-l las acolo, nu-mi primesc alocatia niciodata asa ca nu am bani la mine.

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Ce au spus ceilalti. macar sa te lase sa ii gasesti alt stapan, sa il dai cuiva. nu ai prieteni care sa stea la casa, si sa il tina ei, sau doar pana gasesti sa il dai altcuiva. la adapost nu ar trebui sa platesti ca sa il lasi acolo. sau poti sa cauti un ong. Doamne ajuta!

| angeldevil_7103 a răspuns:

Uite sfatul meubig grinaca ai vreo ruda, prieten in apropiere roaga sa il gazduiasca acolo si vei avea tot timpul grija de el sau poti sa le explici parintilor tai ca vei avea grija de el si sa iti dea voie sa il tii (eu asa am facut si mi-au dat acordul dar am stans muuulte excremente de caine laughing)

| Nope23 a răspuns:

Daca folosesc de fiecare data aceasta replica spune-le ca tu nu esti sluga lor, esti copilul lor, iar datoria unui parinte este sa aiba grija de copilul lui. Ei iti reproseaza ca traiesti in casa lor, dar ar trebui sa stie ca un parinte face orice pentru copilul lui.

| FreePanda a răspuns:

Pai dupa cum pare parintii tai se comporta cu tine ca si cum ti-ar fi stapani, pune piciorul in prag si spune-le ca e al tau si sa nu se atinga de el. Incearca sa fi mai categoric si mai serios ca ei sa invete sa te respecte ca pe un om, parinti sau nu ar trebui sa gandesti singur nu sa faca ei ce vor cu ce e al tau.

| Simmons explică (pentru FreePanda):

As vrea dar de fiecare data imi vin cu acelasi raspuns vechi:"Atata vreme cat stai aici va trebui sa faci cum iti spunem noi!"