| GheorgheR99 a întrebat:

Pentru a merge la facultatea de medicină, ce e mai bine să studiezi:colegiul de medicină sau liceul? Şi de ce?

Răspuns Câştigător
| Lazăr_Sergiu_1997 a răspuns:

Colegiul de medicină, evident. La liceu, indiferent de profil, eşti educat multilateral în mod egal. La colegiul de medicină eşti "împins" să mergi spre medicină, deci biologia, fizica şi chimia sunt studiate cu un accent mai apăsat.

3 răspunsuri:
| Lazăr_Sergiu_1997 a răspuns:

În plus de asta, înveţi cu ce se mănâncă medicina. Şi te mai alegi şi cu o specializare.