| serj1012 a întrebat:

Problema de viata si de moarte! Ajutooor! Ni-am luat o nimfa acum 3 zile si nu a mancat nmc! acuma e slabita si nici nu poate canta! Am icercat sa ii dai eu da cand ma apropii de el vrea sa ma muste. Daca nu ma puteti ajuta acuma cred ca... va... :'(

Funda

Răspuns Câştigător
| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Pastreazati calmul o sa fie bine happy eu ti'as sugera sa-l lasi putin liber in camera chiar daca trebuie sa cureti dupa el. Acopera canapelele cu o patura ceva sa nu le zgarie si e ok. S-ar acomoda mai repede cu mediul happy

5 răspunsuri:
| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Are Pereche? De obicei papagali se tin mai mult in pereche decat singur. Multa lume spune ca daca ti papagali singuri ei mor de aceea e bine sa aiba pereche.

| serj1012 explică (pentru Mihai_Myshu_1994):

Nu am
da stiu ca ei rezista si fara pereche! ce sa fac?

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns (pentru serj1012):

Poate mediul in care il tii nu ii convine daca ai o camera in care sa-l lasi liber fara sa strice ceva sau sa fuga ar fi ceva. Citeste aici la ingrijire http://www.zooland.ro/......-6343.html sau mai simplu dul la un veterinar si o sa iti zica ce are.

| serj1012 explică (pentru Mihai_Myshu_1994):

Vad eu ce fac maine. sad

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns (pentru serj1012):

Pastreazati calmul o sa fie bine happy eu ti'as sugera sa-l lasi putin liber in camera chiar daca trebuie sa cureti dupa el. Acopera canapelele cu o patura ceva sa nu le zgarie si e ok. S-ar acomoda mai repede cu mediul happy

| bosshori a răspuns:

Nu are nimic,nu s-a obisnuit cu casa noua, da-i niste albus de ou, taiat, si o felie de mar, o sa inceapa sa manance