| GoguStrigoi a întrebat:

Sall! ziceti-mi si mie un top 10 cei mai buni portari din lume

Răspuns Câştigător
| Geronimo9234341 a răspuns:

Salut,
In ordinea in care imi plac mie:
1.Hugo Lloris (favoritul meu)
2. Iker Casillas
3.De Gea
4.Neuer
5.Joe Hart
6.Maarten Stekelemburg
7. Julio Cesar
8. Tim Howard
9.Guillermo Ochoa
10.Rene Adler
7.

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Gilmar - Brazilia (anii 50); Lev Iasin (URSS anii 60); Gordon Banks (Anglia anii 60-70); Dino Zoff -Italia (anii 70 -80 parca); Higuita - Columbia; Peter Schmeichel - Danemarca (anii 90); Gianluigi Buffon - Italia; Iker Cassillas - Spania; Camilo Mondragon - Columbia; Nu este un top. Sunt niste portari care mi-au placut mie. Oricum, sunt convins ca in orice ierarhizare, Lev Iasin (Yashin) este numarul 1!

| FulgerMQ a răspuns:

Buffon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iker Casillas e numarul 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. Iker Casillas (Spania/Real Madrid)
2. Julio Cesar Soares (Brazilia/Inter Milano)
3. Petr Cech (Cehia/Chelsea)
4. Manuel Neuer (Germania/Schalke 04)
5. Maarten Stekelenburg (Olanda/Ajax)
6. Victor Valdes (Spania/Barcelona) 7. Fernando Nestor Muslera (Uruguay/Lazio)
8. Edwin van der Sar (Olanda/Manchester United) 9. Gianluigi Buffon (Italia/Juventus) 10. Timothy Matthew Howard (SUA/Everton)