| Yakuza21 a întrebat:

Salut, aceasta intrebare este pentru cei care au Brac German si cei care au cunostinte in domeniul animalelor de companie. Am un Brac German cu par sarmos si are 8 luni, as vrea sa stiu ce inaltime trebuie sa aiba la aceasta varsta. Stiu ca la maturitate trebuie sa aiba la greaban undeva la 62-66 cm. dau funda celui mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| AlexandraHNY a răspuns:

Nici de cum 62 66

la maturitate trebuie sa aiba 52
si la 8 luni undeva la 39-43

| Yakuza21 explică (pentru AlexandraHNY):

Alexandra am si specificat cand am pus intrebarea ca e doar pentru cei care au cunostinte in domeniul animalelorlaughing
Standardul rasei prevede pentru masculi o înălțime la greabăn de 62-66 cm, iar pentru femele de 58-63 cm mai intai informeaza-te
Al meu are 52 acum ca l-am masurat azi, deci e destul de bine.

| sassy2000 a răspuns:

La maturitate poate sa aiba intre 58, 5-63, 5 cm. la masculi, iar la femele intre 53-58, 5 cm., de fapt. Pe la 8 luni ar trebui sa aiba cam 45 cm.

| Yakuza21 explică:

AlexandraNHY am si specificat cand am pus intrebarea ca e doar pentru cei care au cunostinte in domeniul animalelorlaughing
Standardul rasei prevede pentru masculi o înălțime la greabăn de 62-66 cm, iar pentru femele de 58-63 cm mai intai informeaza-te
Al meu are 52 acum ca l-am masurat azi, deci e destul de bine.