| PS_Adina_1993 a întrebat:

Salut,
Am cumparat o broscuța țestoasă de 2 săptămâni si de 3 zile nu mai mananca. Este activa dar nu mănâncă si a inceput sa doarma mai mult, m-am documentat pe internet dar nu am gasit exact de ce am avut eu nevoie.
Nu stiu ce are, nu stiu daca intra in hibernare...
Daca puteți sa ma ajutati cu un sfat, va mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| AliaIoana a răspuns:

Stai calm! Broscuta ta a intratin perioada de ''hibernare'' e ceva normal, nu-ti fa griji! Tu trebuie sa-i dai de mancare la cateva zile, si nu trebuie deranjata, las-o sa doarma linistita!
Sper ca te-am ajutat! Pa pa! :*

| PS_Adina_1993 explică (pentru AliaIoana):

Pai da, dar normal in hibernare nu inseamna sa doarma cateva luni probabil 2 luni fara ca ea sa se trezească? Ea este foarte activa... dar nu mananca

3 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Stai linistit.Acum este in asa numita perioada de "hibernare".Dai la cateva zile putina hrana si nu o deranja.

| Miss25JK a răspuns:

Din cate stiam eu, cand am vrut sa imi cumpar o broasca testoasa am inteles de la petshop ca broastele testoase intra intr-o hibernare in care nu mananca doi ani, decat dorm. De asta nu mi-am mai luat. E posibil ca broscuta ta sa fi intrat in perioada asta lunga.