| GulDan a întrebat:

Am gasit o pisica de 3 luni si am fost la veterinar si are conjunctivita si purici..crede-ti ca are ceva daca doarme cu mine in camera? ma gandesc sa nu se trasmita ceva poate mai are ceva.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu va transmite altceva decat purici! Pana n-o tratezi nici in casa nu ar trebui s-o primesti, apoi in camera ta?!

| karsivan a răspuns:

Dar doctorul nu a tratat-o?
Nu a consultat pisicuta?
Fa-u un culcus intr-o cutie pe hol pana se vindeca citeva zile (7zile.)

| Park1Suin a răspuns:

Vai,puricii sunt ca o raie.
Mai bine trateazo, apoi fa ce vrei cu ea.
Parintii mei vara deschideau usile in fiecare dimineata.
Motanull meu venea si dormea langa mine.
Vadca n-am nimic.

| MrAnonymus a răspuns:

Eu stiu ca purici pisici nu stau pe om iar bolile animalelor nu se transmit la om dar pentru orice eventualitate trebuie tratata conform sfaturilor medicului veterinar

| Rockett a răspuns:

Doar purici sa se transmita.dar ar fi mult mai bine daca ai tratao sti daca esti sigur ca o vei pastra! succes tongue

| Givemeahug a răspuns:

Eu iti zic din experienta laughing am un catelus care avea purici iar cand am fost cu el la veterinar mi-a spus ca puricii ar trebui sa fie ultima mea grija deoarece ei nu stau la oameni happy tongue si normal ca mi-a dat si o solutie de indepartare a acestora! big grin sper ca te-am ajutat! :*