| S1 a întrebat:

Am o pereche de perusi care au facut un pui care astazi a facut o luna, el iese afara din cuib si mininca mei si verdeturile pe care le dau eu lor dar intra inapoi in cuib cind il separ de parinti il striga sa vie inapoi si el vine singur la colivie.Parintii nul mai hranesc citeodata femela il ciupeste dar nu tare pentru ca el cere de mincare.Pot sal separ de parinti? Dau funda

1 răspuns:
| jamal000 a răspuns:

Daca se hraneste singur il poti separa! Am avut si eu un pui, numai ca era acceptat de "parinti"