| Siscanu12 a întrebat:

Perechea mea de perusi abia la femela i s-a facut cafeniu nasucul iar la mascul are inca putin violet. Leam pus un cuib si femela am observat ca mereu intra si iese si mininca calciu.Va face oua?

3 răspunsuri:
| Antonika_Anto_1994 a răspuns:

Depinde de ce varsta are.In primul rand cu prea au cum sa faca oua decat daca au maxim 12 luni.Baiatul se pare ca inca e puiut.Dar fata ce culoare a avut la nasuc.Are vreunu din ei alb la ochisori?

| Siscanu12 explică (pentru Antonika_Anto_1994):

Masculul este englez adica mai mare ca ea cu un cap. Si au 8 luni.Si au cerculetu acel alb la ochi.

| Antonika_Anto_1994 a răspuns (pentru Siscanu12):

Pai depinde doar daca s.au imperecheat.Se hranesc unul pe celalalt.Dar eu ma.m informat si trebuie sa astepti pana la 12 luni. Apropo ei se imperecheaza primavara. Sper ca te-am ajutat!