| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisica care are 4 luni. Azi intimplator am sscapato jos si dupa asta pare foarte pasiv. Vreau sa admit ca ieri am luat-o acasa de la cineva si ieri era foarte activa. Astazi mai mult doarme. Urgent un raspuns! Am traumat-o cumva? Si daca da asta va disparea cu timpul sau va fi mereu asa pasiva? AJUTORRRRRR! FUUUUUUUNDA.

Răspuns Câştigător
| melkittenqueen a răspuns:

Daca nu a cazut in picioare, este posibil sa se fi lovit sad dar vezi cum se mainfesta in urmatoarea saptamana. Ai grija sa o mangai si sa o iubesti dar nu-l mai scapa. Pisicile sunt in mare foarte foarte lenese, dar fiind pui, se mai si joaca. Lasa-l si maine si daca vezi ca nu are aceeasi energie, joaca-te cu el cu o pana sau un ghemotoc de lana/ata. Si daca chiar nu are nici un chef de joaca, atunci poti sa te duci la un veterinar sa vezi daca e grav. Desi nu cred. Adica, daca ar avea ceva grav ar refuza si sa manance o perioada lunga.